info@performansakademi.org +90 (532) 588 82 21

Neden 5-12 Yaş?

İnsan zekasının gelişimi 7 yaşına kadar %75 oranında tamamlanmaktadır. 7-12 yaş arasında ise bu oran %95 e kadar yükselmekte, kalan %5 lik oran ise yaşantımızın geri kalan kısmında iş ve aile yaşantımıza yön vererek ilk atılan temele bağlı olarak inşa edilmektedir.

Beynin sol ve sağ loblarının senkronize çalışmasını sağlayan abaküs eğitimi 5-12 yaş arası çocukları kapsayan bir eğitim sistemidir. 5 yaşında öğrenciler artık rakamları tanıyabilmekte ve okuyabilmektedir. Rakamları tanıyabilen her çocuk bu eğitime başlayabilmektedir.

Her bebek düşünme, görme, duygu gibi beyin fonksiyonlarından sorumlu yaklaşık 100 milyar sinir hücresi ile doğar. Hayatın ilerleyen dönemlerinde ise bu doğuştan gelen 100 milyar sinir hücresinin üzerine yenileri üretilmemektedir. Sinir hücreleri sinaps adı verilen küçücük boşluklarla birbirine bağlanırlar ve beynin çeşitli fonksiyonlarını yerine getiren kümeler oluştururlar.

Öğrenme yeteneği 3-10 yaşları arasında en üst seviyelere ulaşır ancak ömür boyu devam eder. İlk 10 yıl boyunca müzik, dil eğitimi, matemetik ve diğer ömür boyu sürecek yetenekler öğrenilmektedir.

Jımnastikte 180 dereca ayak açma hareketi 4-8 yaş arasında yapılabilmektedir. 8 yaşından sonra bu hareketi başarmak için çok acı çekilir. İşte bunun gibi bir öğrenciye Matematik dersinin tohumları 5-12 yaş arası atılmaz ise 12 yaşından sonra öğrenci Matematiği öğrenmek için çok çaba sarf eder.

Bu nedenle çocuklar için yapılacak eğitim planı bu orana göre düzenlenmelidir?

UNUTMAYINIZ Kİ! Bu eğitimin küçük yaşlarda başarı oranı %95 iken, bu oran ergenlik dönemine giren bir öğrencide ise %20 lerin altında olmaktadır.

EĞİTİM ERTELENEMEZ


Eğitimen Eğitimi mi almak istiyorsunuz?
Hemen Başvuru Formunu doldurun ve ilk adımı atın.